Ballina Sport Pep Guardiola dhuron 1 milionë euro në luftën ndaj COVID-19

Pep Guardiola dhuron 1 milionë euro në luftën ndaj COVID-19

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Trajneri i Mancester City-t, Pep Guardiola, ka dhuruar 1 milionë euro në luftën ndaj pandemisë së koronavirusit.

Paratë do të dhurohen për krahinën e Katalonjës dhe do të përdoren për të blerë materiale mjekësore dhe pajisje sanitare.

----

Gjithashtu do të blihen edhe respiratorë dhe elementë të tjerë mbrojtjeje për personelin sanitar.

Të gjitha materialet do të shpërndahen në krahinën e Katalonjës.

Gjithashtu Guardiola po investon në projektet ku po punohet për të gjetur medikamente që ndalojnë përhapjen e COVID-19.

----- ----