Ballina Sport Pele: Mbappe do jetë pasardhësi im, nuk bëj shaka

Pele: Mbappe do jetë pasardhësi im, nuk bëj shaka

10
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Messi dhe Ronaldo janë në fundin e karrierës së tyre dhe të gjithë po kërkojnë për pasardhësit e tyre. Mbappe është më i mundshmi nga ajo, që ka treguar deri më tani në fushë.

Edhe Pele mendon kështu. Legjenda e futbollit shprehet se Mbappe mund të jetë pasardhësi i tij. Pele sheh te Mbappe gjëra, që i bënte vetë në fushë.

“Mbappe mund të bëhet trashëgimtari im dhe nuk po bëj shaka. Mund ta shoh veten në aftësinë e tij për të luajtur me shpejtësi. Ai është një sulmues, që mendon shpejt. Kur merr topin, ai tashmë di çfarë të bëjë.

---- ----
----
-----
-----