Ballina Lajme nacionale PDK nënshkruan marrëveshje koalicioni me Lëvizjën për Bashkim

PDK nënshkruan marrëveshje koalicioni me Lëvizjën për Bashkim

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një marrëveshje koalicioni është nënshkruar sot në mes të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes për Bashkim.

Sipas kësaj marrëveshje, kandidatët për deputetë nga Lëvizja për Bashkim do të jenë pjesë e përbashkët e një liste me kandidatët për deputetë të Partisë Demokratike të Kosovës.

“Kjo marrëveshje është rezultat i një bashkëpunimi tradicional në mes të dy subjekteve politike. Partia Demokratike e Kosovës vlerëson lart kontributin që Lëvizja për Bashkim ka dhënë në të kaluarën në Kuvendin e Republikës së Kosovës, në Qeverinë e Kosovës por edhe në institucione të tjera qendrore dhe lokale”, thuhet në komunikatën e PDK’së.

---- ----
----
----- ----
-----