Ballina LifeBizare Patentë shofer pandemik, foto-ja me maskë

Patentë shofer pandemik, foto-ja me maskë

68
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
 

Një grua në Kaliforni u befasua pasi që mori patentë shofer me maskë në fytyrë.

Lesley Pilgrim mori letërnjoftimin në postë me një shkrim përshëndetës: Urime, bashkangjitur është patentë shoferi juaj i sapo projektuar.

“E dija që fotografia nuk do të ishte e mirë sepse fotografitë e licencës nuk janë kurrë të mira, por nuk prisja që fotografia të ishte me maskën time”, tha Pilgrim.

Ajo tha ditën kur shkoi në Departamentin e Automjeteve Motorike për foton, ajo kujton se nuk dëshironte të rrezikonte me heqjen e maskës së saj pa udhëzime të qarta, nga frika se do të dërgohej në pjesën e pasme të linjës tre-orëshe. “Ata ishin shumë të rreptë,” tha Pilgrim.

Kur ishte radha e saj, punonjësi bëri dy fotografi, e para me maskë, e dyta pa të, transmeton rtv21.tv.

“Unë e nënshkruajta atë dhe pastaj shkova në shtëpi, dhe për fat të keq ata kishin përdorur foton time me maskë”, tha Pilgrim.

Një zëdhënës i DMV tha megjithëse ID-ja e vërtetë e Pilgrim është teknikisht e vlefshme, ata përsëri do t’i kërkojnë asaj të kthejë pa dublikatë foto pa maskë.

Mund të jetë një dështim fotografie për një ID. Është një pamje perfekte e kësaj pandemie.

Një zëdhënës i DMV thotë se kjo është i vetmi rast i këtij lloj gabimi për të cilin ata janë të vetëdijshëm. Ata do të telefonojnë Pilgrim për të ri-bërë një foto të re./21Media

 

The post Patentë shofer pandemik, foto-ja me maskë appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----