Ballina Receta Patate me sos barbecue

Patate me sos barbecue

43
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Përbërësit

  • 4 patatet
  • ½ gota sos të barbikjus
  • 3 lugë vaj vegjetal
  • 1 lugë biber i kuq i ëmbël
  • 1 lugë biber I kuq
  • 1 lugë pluhur hudhre
  • 1 lugë kripë
  • 1 lugë biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Të gjithë përbërësit e sosit derdhni në një tenxhere dhe rreth 2-3 minuta në zjarr i përzieni.

Patatet i vendosni në tavë dhe përmbi ia vendosnin sosin e përgatitur, tavën e vëni në furrë për pjekjë në temperaturë 180 gradë celsius për rreth 35-40 minuta.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

The post Patate me sos barbecue appeared first on Kuzhina Shqiptare.

---- ---- ----
-----