Ballina Receta Patate me djathë dhe qepë

Patate me djathë dhe qepë

39
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Përbërësit

4 patate

3 lugë vaj vegjetal

2 gota djahtë

1 lugë pluhur qepe

1 lugë kripë

½ lugë biber i zi

Hapat

Djathin vendosni në blendar për grimcim, patatet preni në copa të vogla

I vendosni në tavë përmbi ia derdhni të gjithë përbërësit dhe i përzieni

Tavën e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për rreth 40-45 minuta

Ju bëftë mirë

The post Patate me djathë dhe qepë appeared first on Kuzhina Shqiptare.

---- ---- ----
-----