Ballina Receta Patate me biber të kuq

Patate me biber të kuq

47
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Përbërësit

  • 4 patate
  • 4 lugë vaj vegjetal
  • 1 lugë biber i kuq
  • 1 lugë pluhur hudhër
  • 1 lugë biber i djegëst
  • 1 lugë kripë
  • ½ lugë biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Të gjithë përbërësit derdhni në një tenxhere dhe zieni rreth 3-4 minuta në zjarrë mesatar.

Patatet vendosni në një tavë, përmbi ia derdhni vajin e përdorur më hereët, ia shtoni pak biber të kuq.

Tavën e vëni në furrë për pjekjë në temperaturë 180 gradë celsius për rreth 50-60 minuta.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

The post Patate me biber të kuq appeared first on Kuzhina Shqiptare.

---- ---- ----
-----