Ballina Sport Pasojat e derbit, policia tregon “bilancin” e përplasjeve mes tifozëve

Pasojat e derbit, policia tregon “bilancin” e përplasjeve mes tifozëve

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Tifozët e Partizanit dhe Tiranës kanë kthyer dje rrugët pranë stadiumit “Elbasan Aerna” në një fushëbetejë të vërtetë, duke u përleshur mes tyre. Një situatë absurde, për më tepër në një periudhë pandemie, që nuk ka kaluar pa paosja.

Polica e Shtetit bëri të ditur “bilancin” e kësaj përplasje të papritur në rrugët e qytetit ndërsa zhvillohej ndeshja, duke konfirmuar se tre persona kanë mbetur të lënduar nga kjo ngjarje, si dhe se ka persona të ndaluar në flagrancë apo që po proerdohen penalisht.

NJOFTIMI

U konfliktuan fizikisht me njëri-tjetrin, duke përdorur sende të forta, para ndeshjes së futbollit Tirana-Partizani, arrestohen në flagrancë 2 shtetas, procedohen penalisht 14 të tjerë.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasit S. V., 28 vjeç dhe K. B., 19 vjeç, banues në Tiranë, si dhe kanë proceduar penalisht në gjendje të lirë 14 shtetas të tjerë.

Arrestimi dhe procedimi i këtyre shtetasve u bë pasi në lagjen “Luigj Gurakuqi”, bulevardi “Aqif Pasha”, Elbasan, këta shtetas, si tifozë të ekipeve të futbollit Tirana dhe Partizani, janë konfliktuar fizikisht me njëri-tjetrin, duke përdorur sende të forta, dhe për pasojë janë dëmtuar 3 shtetas, të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Gjithashtu është dëmtuar me sende të forta (gurë) një lokal në pronësi të shtetasit A. M.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për veprime të mëtejshme procedurale.

---- ----
----
----- ----
-----