Ballina Lajme Bota/Rajoni Pas Londrës, terror edhe në Belgjikë/ Masakrohen me thikë qytetarët, vritet autori

Pas Londrës, terror edhe në Belgjikë/ Masakrohen me thikë qytetarët, vritet autori

38
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Vetëm pak minuta pas sulmit të dyshuar terrorist në Londër, një i tillë i ngjashëm ka ndodhur në qytetin Gent të Belgjikës.

Policia belge ka ekzekutuar një person, pasi dëshmitarët kanë treguar se ai kishte therur dy njerëz në rrugë. Dyshohet se i dyshuari u plagos nga oficerët në Gent pas incidentit në Bevrijdingslaan.

Autoritetet po hetojnë nëse rasti i Belgjikës dhe ai i Londrës kanë lidhje apo jo me njëri-tjetrin. Të dy agresorët kanë plagosur njerëz në rrugë dhe që të dy u vranë nga policia.

---- ---- ----
-----