Ballina Lajme nacionale Pas këshillit të Përgjithshëm, Isa Mustafa mbledh në takim kryetarët e degëve...

Pas këshillit të Përgjithshëm, Isa Mustafa mbledh në takim kryetarët e degëve të LDK-së

27
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ditë e ngjeshur për Isa Mustafën dhe LDK-në.

Ka përfunduar takimi i Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës ku me vota unanime është përkrahur kandidatura e Vjosa Osmanit për kryeministre të ardhshme të Kosovës.

Pas këtij takimi ka nisur një takim tjetër brenda këtij subjekti politik dhe aktualisht kryetari i LDK-së Isa Mustafa është takuar me degët e kësaj partie ku po diskutojnë lidhur me koalicionin e mundshëm parazgjedhor me Lëvizjen Vetëvendosje.

Në takim, po ashtu, janë të pranishëm edhe e kandiduara për kryeministre të Kosovës nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, Lutfi Haziri, Avdullah Hoti, Agim Veliu dhe të tjerë.

Ndryshe, dje LDK-ja ka vendosur që të nominojë Vjosa Osmanin si kandidate e kësaj partie për kryeministër të Kosovës për zgjedhjet e ardhshme që do të mbahen më 6 tetor.

Po dje, LDK ka pasur një takim me Vetëvendosjen për të diskutuar mundësinë e arritjes së një koalicioni parazgjedhor.

---- ----
----
----- ----
-----