Ballina Showbiz Pas 12 sezonesh, aktori i njohur largohet nga seriali “Anatomia e Greit”

Pas 12 sezonesh, aktori i njohur largohet nga seriali “Anatomia e Greit”

9
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Pas 12 sezonesh, Jesse Williams largohet nga ‘Grey’s Anatomy’. Aktori, i cili luajti Jackson Avery, do t’i thotë lamtumirë personazhit të tij në episodin 17 × 15, me titull ‘Tradita’.

“Unë gjithmonë do të jem mirënjohës për mundësitë e pakufishme që më janë ofruar nga Shonda Rhimes, rrjeti, studioja, kolegët, ekipi ynë i pabesueshëm, Krista Vernoff, Ellen Pompeo dhe Debbie Allen,” tha Williams në një deklaratë.

“Përvoja dhe qëndrueshmëria e lindur nga krijimi i gati 300 orëve të televizionit udhëheqës botëror është një dhuratë. Unë kam qenë me fat që kam mësuar kaq shumë nga kaq shumë dhe falënderoj fansat tanë, të cilët sjellin kaq shumë energji dhe vlerësojnë botën tonë të përbashkët. Gjithmonë do ta mbaj me vete. Unë jam jashtëzakonisht krenar për punën tonë, ndikimin tonë dhe për të ecur përpara me kaq shumë mjete, mundësi, aleatë dhe miq të dashur”, përfundoi ai.

“Jesse Williams është një artist dhe aktivist i jashtëzakonshëm. Të shohësh evolucionin e saj gjatë 11 viteve të fundit si në ekran ashtu edhe jashtë ka qenë një dhuratë e vërtetë”, shtoi producentja ekzekutive dhe prezantuesja Krista Vernoff.

“Do të na mungojë Jesse dhe Jackson Avery, të luajtur në mënyrë perfekte për kaq shumë vite”, shtoi ajo.

Në vitet e fundit, Williams ka provuar fatin e tij përtej aktrimit, duke shërbyer si producent i Tëo Distant Strangers, një produksion fitues i Oskarit për filmin më të mirë të shkurtër. Ai ka drejtuar gjithashtu disa episode të Grey’s Anatomy dhe një kapitull të serisë ‘Rebel’. Si aktor, ai së shpejti do të xhirojë Team Joy dhe Marked Man./abcnews.al

The post Pas 12 sezonesh, aktori i njohur largohet nga seriali “Anatomia e Greit” appeared first on Abc News.

---- ---- ----
-----