Ballina Lajme Bota/Rajoni Parukierja shkakton ‘masakër’, infekton me koronavirus 91 persona

Parukierja shkakton ‘masakër’, infekton me koronavirus 91 persona

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një parukiere në shtetin e Missouri-t, SHBA, ka infektuar me koronavirus 91 klientë dhe punonjës.

Ajo u identifikua me koronavirus 8 ditë pas hapjes së biznesit.

----

Raportohet se punonjësit dhe klientët u infektuan pavarësisht se ata mbanin maska mbrojtëse.

Autoritetet amerikane apeluan për kujdes dhe respektim të masave.

----- ----