Ballina Lajme nacionale Parashikimi i Haki Abazi: Isa president, Kurti kryeministër

Parashikimi i Haki Abazi: Isa president, Kurti kryeministër

63
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Haki Abazi: Isa president, Kurti kryeministër.

Njëri ndër personat e fundit që i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka folur sot për zhvillimet e fundit në vend.

Ai nëpërmes një shkrimi në Facebook ka thënë se i pari i LDK’së, Isa Mustafa do të jetë president i vendit, ndërsa kreu i ekzekutivit do të jetë Albin Kurti.

Ndërsa për kandidaten e LDK’së për kryeministre, Vjosa Osmani, ai thotë se për të duhet të ndahet pozita e kryeparlamentares së Kuvendit, si dhe pozita e kryetares së LDK’së.

---- ----
----
----- ----
-----