Ballina Lajme nacionale Parashikimi i frikshëm i gazetarit: Kam informacione se ushtria do të dalë...

Parashikimi i frikshëm i gazetarit: Kam informacione se ushtria do të dalë në rrugë

26
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Gazetari Nikollë Lesi, i njohur për qëndrimet e tij pro Presidentit Meta dha parashikimin e frikshëm se në 30 qershor, nëse do të bëhen zgjedhje ushtria do të dalë në rrugë. Ai nuk e konsideroi këtë një koment politik, por bazuar në informacione të sigurta.

Ndërkohë, Lesi tha se i besonte këto informacione, edhe për faktin se Meta është edhe Komandant i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura dhe se vetëm ai mund të japë urdhra për daljen në rrugë të ushtrisë.

----

Lesi shkoi edhe më tej, teksa tha se duhet sa më shpejt një dialog dhe ulje në diskutime, sepse, trazirat e vitit 1997 nuk është çudi të jenë sërish pjesë e asaj që mund të ndodhë në Shqipëri, sidomos nëse palët nuk tërhiqen.

----- ----