Ballina Lajme Bota/Rajoni Paralizohet Britania, stuhia shkatërrimtare godet vendin (FOTO)

Paralizohet Britania, stuhia shkatërrimtare godet vendin (FOTO)

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Pas stuhisë “Ciara”, Britania e Madhe do të goditet nga stuhia “Dennis”. Me qindra fluturime në vend janë anuluar, shërbimi i metrove ka pasur vonesa dhe disa zona të shkatërruara nga përmbytja e parë, po përgatiten për periudhën e dytë të motit ekstrem.

Më shumë se 40 mijë pasagjerë janë detyruar që të anulojnë fluturimet, duke krijuar kaos në vend.

Stuhia “Dennis” do të jetë si një goditje e dytë për komunitetet e shkatërruara nga përmbytja. “Ciara” shkaktoi 3 viktima dhe është cilësuar si stuhia më e fuqishme në dekada.

---- ----
----
-----
-----