Ballina Lajme Bota/Rajoni Paralajmërohen tërmete të mëdha afër Shqipërisë

Paralajmërohen tërmete të mëdha afër Shqipërisë

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ka vijuar paniku i lëkundjeve të fuqishme sizmike në Greqi.

Pas tërmeteve të fuqishme 3.9 dhe 4.2 ballë të shkallës Rihter, që tronditën zonën bregdetare të Zakynthos dhe Athinën, sizmiologët kanë dhënë alarmin për të tjera lëkundje, transmeton “Balkanweb”.

Sipas shefit të Institutit të Gjeoshkencës në Greqi, Akis Tselentis, tkëto tërmete të forta vijnë si pasojë e tërmetit 5.1 ballë, që tronditi kryeqytetin grek më 19 korrik.

Lëkundja është ndier në shumë zona të Attikës, ndërsa sizmiologët kanë paralajmëruara edhe tërmete te tjera.

---- ----
----
-----
-----