Ballina Lajme Bota/Rajoni Pamje tronditëse: Kthehet në tragjedi argëtimi në parkun e lojërave

Pamje tronditëse: Kthehet në tragjedi argëtimi në parkun e lojërave

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ngjarje mjaftë e rëndë ndodhi në një park lojërash.

Një ditë argëtimi në park për disa të rinj është kthyer në një tragjedi.

Kjo pasi lavjerrësi ku ata kishin hipur për tu argëtuar thyhet në mes dhe bie në tokë.

Si pasojë përplasjen humbi jetën një vajzë 19 vjeçe dhe u plagosën dhjetëra të tjerë.

Tragjedia ndodhi në Jizzakh, Uzbekistan.

---- ----
-----