Ballina LifeBizare Pamje të rralla që dëshmojnë marrëdhënien komplekse mes njerëzve dhe kafshëve (FOTO)

Pamje të rralla që dëshmojnë marrëdhënien komplekse mes njerëzve dhe kafshëve (FOTO)

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Ai arkivoi statusin legjendar ndoshta si fotografi më i mirë i të gjitha kohërave me portretin  e njohur të vajzës afgane, me sytë e thellë të gjelbër, në vitin 1985.

Por fotografi amerikan që e ka ndërtuar karrierën duke mbuluar zonat e luftës ka një pasion tjetër më pak të njohur; kafshët

Ato janë subjekt i një libri të ri të quajtur thjesht “Steve McCurry. Kafshët,”

Në libër përfshihen fotot e preferuara që nga macet në Myanmar tek gamilet në Jordani./ CNN

---- ----
-----