Ballina Lajme Bota/Rajoni Pamje të rënda/ Frika nga koronavirusi, kinezët nisin vrasjen e qenve

Pamje të rënda/ Frika nga koronavirusi, kinezët nisin vrasjen e qenve

63
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Zyrtarët kinezë kanë nisur grumbullimin e kafshëve shtëpiake për të ndaluar përhapjen e koronavirusit.

Frika se ky virus vdekjeprurës ka detyruar autoritetet në vend që të ndërmarrin masa ekstreme. Pas grumbullimit ata i vrasin kafshët dhe kjo ka shtyrë aktivistët që të ngrenë alarmin.

Ndërkohë, Organizata Botërore e Shëndetësisë hodhi poshtë pretendimet duke theksuar se nuk ka asnjë provë që të tregojë se virusi transmetohet nga kafshët shtëpiake.

---- ----
----
----- ----
-----