Ballina Lajme Bota/Rajoni Pamje të pabesueshme/ Qeni mbulohet me zift, por banorët bëjnë mrekullinë (FOTO)

Pamje të pabesueshme/ Qeni mbulohet me zift, por banorët bëjnë mrekullinë (FOTO)

135
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një organizatë jo-fitimprurëse argjentinase e quajtur “Proyecto 4 Patas” dhe disa banorë, shpëtuan një qen të quajtur Aloe, i cili ishte plotësisht i mbuluar në zift.

Qeni nuk mund të lëvizte fare dhe ishte një grup fëmijësh që lajmëruan njerëzit për gjendjen e kafshës.

Për fat të mirë, ndërhyrja në kohë i shpëtoi jetën qenit që ishte mbuluar me zift anash rrugës.

U deshën 8 vullnetarë, 9 orë punë pa ndalje, 50 litra vaj dhe 3 banja për të pastruar plotësisht qenin. Shihni fotot e pabesueshme sesi duket ai tani

---- ----
-----