Ballina Lajme Bota/Rajoni Pamje të jashtëzakonshme nga Napoli, qyteti italian i lidhur fort me mafien...

Pamje të jashtëzakonshme nga Napoli, qyteti italian i lidhur fort me mafien e “Camorra-s”

76
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një grua shtatzënë poshtë një statujë të Virgjëreshës Mari, një burrë që mban një kryq gjigant në anën e pasme të një biçikletë dhe një pensionist i “trullosur”.

Këto janë vetëm disa nga personazhet e çuditshëm të kapur nga fotografi britanik Sam Gregg në Napoli.

Sam tha se publikoi këto pamje të jashtëzakonshme nga qyteti italian për të zbutur disi reputacionin negativ që ka ky vend për varfërinë, krimin dhe dhunën e bandave.

Fotografitë janë bërë të gjitha në zonat qendrore të Napolit si: Forcella, Quartieri Spagnoli, Rione Sanità and Santa Lucia.

---- ----
----
----- ----
-----