Ballina Lajme nacionale Pamje të frikshme, shiu dhe breshëri’përmbyesin’ rajonin e Dukagjinit

Pamje të frikshme, shiu dhe breshëri’përmbyesin’ rajonin e Dukagjinit

66
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ditëve të fundit në vendin tonë ka pasur reshje të mëdha shiu të shoqëruara me erëra të forta dhe breshër.

Me i prekuri nga këto reshje ka qënë Rajoni i Dukagjinit, ku janë shkuar edhe dëmë të mëdha si pasojë e përmbytjeve, përcjell ORAinfo.

Të hënën pasdite nga reshje të mëdha shiu janë përfshirë, Peja, Gjakova, Klina dhe Istog.

ORAifno ka siguruar disa video ku nga reshjet e mëdha shihet se ka pasur edhe vërshime. /ORAinfo/

Më poshtë mund të shikoni pamjet:

---- ---- ----
-----