Ballina Lajme Bota/Rajoni Pamje rrëqethëse/ Macet e zeza po vriten e konsumohen për të kuruar...

Pamje rrëqethëse/ Macet e zeza po vriten e konsumohen për të kuruar koronavirusin (FOTOT)

85
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një grup i mbrojtes së kafshëve raporton së fundmi se macet e zeza po vriten e gatuhen në Vietnam, pas publikimit të disa lajme të rreme ku thuhet se ato kurojnë koronavirusin.

Pamjet e rënda tregonin mace të paketuara në ngarkesa për t’u shitur, ndërsa në një prej tyre pretendohej se një fëmijë po ushqehej me to.“Kura” absurde e pretenduar me macet thotë se gatimi duhet të kthehet në formë paste dhe të konsumohet nga të sëmurët me koronavirus, ose të tjerët që nuk duan të preken prej tij.

----

Julia de Cadenet, themeluese e grupit bamirës që kërkon fundin e konsumit të mishit të qenve e maceve, tha se pamjet i rënqethën mishin.

Njerëzit në të gjithë botën janë të tmerruar nga COVID-19, por kjo nuk justifikon mizorinë e tmerrshme që vjetnamezët po shkaktojnë te macet e shkreta”.

----- ----