Ballina Lajme nacionale Pamje që nuk i kemi parë me vite, momenti kur Vjosa Osmani...

Pamje që nuk i kemi parë me vite, momenti kur Vjosa Osmani shkon te tavolina për ta uruar Isa Mustafën

112
SHPËRNDAJE

Isa Mustafa është rizgjedhur për herë të tretë kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Lideri i LDK-së u pa i shoqëruar nga djali i tij që po e ndihmonte të ecte.

Pas zgjedhjes kryetar, anëtarë u afruan tek tavolina e Mustafës për ta uruar.

Ajo që ra në sy, ishte momenti kur Vjosa Osmani u afrua dhe ia uroj fitoren Isa Mustafës.

Vlen të kujtojmë që në vitin 2015-të, Osmani kishte pasur mosmarrëveshje me Mustafën. Por duket se marrëdhëniet e tyre janë rregulluar.

Isa Mustafa u zgjodh Kryetar i LDK-së me shumicë votash.

Ky do të jetë mandati i tretë i tij në krye të partisë.

-----