Ballina LifeBizare Pamje befasuese/Ja si duken supermarketet amerikane në Kinë (FOTO)

Pamje befasuese/Ja si duken supermarketet amerikane në Kinë (FOTO)

49
SHPËRNDAJE

Walmart është marka më e njohur e supermarketeve në SHBA. Jo një, por disa prej pronarëve të Walmart renditen mes 100 më të pasurve në botë.

Kompania njihet për çmime më të lira në krahasim me markat e tjera, si dhe për numrin më të lartë të supermarketeve që kanë hapur.

Ata janë zgjeruar në shumë vende, por megjithatë, në Kinë duken më ndryshe, pasi janë përshtatur me tregun vendas.

-----