Ballina Lajme nacionale Pakti 10 pikësh i PDK-së kundër korrupsionit

Pakti 10 pikësh i PDK-së kundër korrupsionit

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ky është Pakti 10 pikësh i PDK-së kundër korrupsionit.

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli vazhdon ta shtyj përpara agjendën e tij kundër korrupsionit dhe nepotizmit.

Në një konferencë për media, sot, ai ka prezantuar Paktin Kundër Korrupsionit duke i ftuar të gjithë liderët e partive politike ta nënshkruajnë atë.

Pasi e ka nënshkruar këtë pakt kundër korrupsionit, Veseli ka thënë se do t’ua dërgoj zyrtarisht secilit kryetar partie politike që garon në këto zgjedhje për ta nënshkruar të njëjtën, në mënyrë që lufta kundër korrupsionit dhe nepotizmit të mos mbetet vetëm në letër por të kthehet në vepra.

Më poshtë gjeni Paktin 10 pikësh Kundër Korrupsionit:

---- ----
----
----- ----
-----