Ballina Lajme nacionale Pacolli thotë se Kosova nuk do t’i pranoj pasaportat që ka lëshuar...

Pacolli thotë se Kosova nuk do t’i pranoj pasaportat që ka lëshuar Rusia për banorët ukrainas

15
SHPËRNDAJE

Pacolli ka thënë se Kosova nuk do t’i pranojë pasaportat që ka lëshuar Rusia për banorët ukrainas.

Behgjet Pacolli ka bërë thirrje që Rusia të ndaloj politikën e saj kundrejt Ukrainës.

Ministri i jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli ka bërë thirrje që Rusia të ndaloj politikën e saj kundrejt Ukrainës.

Përmes një postimi në Tëitter ai bën të ditur që Kosova nuk do t’i pranoj pasaportat që ka lëshuar Rusia për banorët e dy qyteteve në Ukrainë.

“Kosova nuk i pranon të ashtuquajturat pasaporta që lëshon Rusia për qytetarët e Donetskut dhe Luhanskut në Ukrainë. Kosova përkrah fuqishëm sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës. Rusia duhet të ndaloj ndërhyrjen e paligjshme në Ukrainë dhe të largoj trupat e saj nga aty” shkruan Pacolli në Tëitter.

-----