Ballina Lajme nacionale Pacolli flet për ndarjen e Kosovës, thotë se ajo është vetëm në...

Pacolli flet për ndarjen e Kosovës, thotë se ajo është vetëm në ëndrrat e Beogradit

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Pacolli ka folur për ndajen e Kosovës, duke e quajtur ëndërr të Beogradit.

Zëvëndëskryeministri në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli, po thotë se Kremlini dhe Beogradi e dëshirojnë ndarjen e Kosovës.

Por kjo sipas tij nuk do të ndodhë kurrë.

Përmes një postimi në Tëitter, Pacolli thotë se edhe Rusia edhe Serbia heret a vonë do ta kuptojnë se tërësia territoriale e Kosovës është e paprekshme.

“Precedenti i vetëm i krijuar nga Rusia ndonjëherë është agresioni në ish regjionin e vendeve sovjetike. Ndarja e Kosovës ekziston në ëndrrat e Kremlinit dhe Beogradit. Kjo nuk do të ndodhë kurrë. Integriteti territorial i Kosovës është i paprekshëm. Do ta njihni këtë herët a vonë”, ka shkruar Pacolli.

---- ----
----
----- ----
-----