Ballina AKTUALE OVL UÇPMB: Sot, përkujtuam 26 Janarin e vitit 2000, datë e trefisht...

OVL UÇPMB: Sot, përkujtuam 26 Janarin e vitit 2000, datë e trefisht (FOTO)

464
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Me disa aktivitete, sot, Ovl e UÇPMB-së, përkujtoi ngjarjet e 26 Janarit, ku ndodhën disa ngjarje heroike në vendin tonë, mbi të gjitha dalja heroike e parë e UÇPMB-së në skenë.

Aktivitetet u përmbyllën me një tubim përkujtimorë në Shtëpinë e Kulturës në Bujanoc.

Organizata e Veteranve me një postim në Facebook shtoi:

Sot me krenarinë me të madhe përkujtum 26 Janarin të vitit 2000 datë e trefishtë.

26 Janar 2000, vrasje e dy martirëve vllezërve Saqipi.

26 Janar 2000 dalja në skenë e UÇPMB-së si dhe 19 vjetori i rënjes heroike të deshmorit Besim Faiku.

Lavdi gjithë dëshmorëve dhe martirëve të kombit.

Me rrespekt Ovl UÇPMB-së

Bujanoc

---- ----
----
-----
-----