Ballina AKTUALE OVL e UÇPMB-së nesër kujton ditën e largimit të lapidarit të dëshmorëve

OVL e UÇPMB-së nesër kujton ditën e largimit të lapidarit të dëshmorëve

97
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ovl e UÇPMB-së, njofton të gjitha familjet e dëshmorve, veteranet e luftës si dhe qytetarët në përgjithësi se me datën 20 janar ditë e mërkur ora 11.00.
Kujtojmë ditën makaber të cilën ushtroj rexhimi Beogradit duke rrënuar me dhunë lapidarin e vendosur në nderim të 28 dëshmorve të UÇPMB-së.

Në kët rastë edhe njiher apelojmë tek organet e pushtetit lokal dhe atijë qëndror si dhe deputetëve shqipëtar në parlamentin Serbë të kërkojnë, këthimin e lapidarit në vebdin e vetë pranë komunës së Preshevës njofton zyra për informim ,OVL UÇPMB,së19.janar 2021

---- ----
----
----- ----
-----