Ballina Lajme nacionale Organizuan një protestë në 2015, 11 veteran dhe invalid të UÇK-së sot...

Organizuan një protestë në 2015, 11 veteran dhe invalid të UÇK-së sot para gjykatës

28
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Lajmi i Fundit
Organizuan një protestë në 2015, 11 veteran dhe invalid të UÇK-së sot para gjykatës

Sot Gjykata Themelore në Prishtinë do të përballet me 11 veteranë dhe invalidë të UÇK-së të akuzuar për organizimin e një proteste në gusht të vitit 2015.
Lajmi u bë me dije nga njëri nga të akuzuarit, Xhevdet Qeriqi. Ky i fundit përmes një postimi në Facebook shkruan se në atë protest ne kërkonim të drejtat ligjore për kategoritë e luftës së UÇK-së.

“Pjesë e Aktakuzës, jemi Njëmbëdhjetë, Veteran dhe Invalid të UÇK- së.Pra, ne të gjithë akuzohemi për organizimin e Protestestës të Veteranëve e cila ishte mbajtur në Prishtinë, ku përmes atij organizimi, ne i kërkonim të drejtat ligjore për kategoritë e luftës të UÇK-së. Pra saktesisht bëhet fjalë për Protestën e Gushtit të vitit 2015”, ka shkruar Qeriqi.

Organizuan një protestë në 2015, 11 veteran dhe invalid të UÇK-së sot para gjykatës
Ornela Celpica

---- ----
----
----- ----
-----