Ballina Lajme nacionale Operacioni kundër trafikut ndërkombëtar të drogës në Itali, ja kush është shqiptari...

Operacioni kundër trafikut ndërkombëtar të drogës në Itali, ja kush është shqiptari i arrestuar

32
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Lajmi i Fundit
Operacioni kundër trafikut ndërkombëtar të drogës në Itali, ja kush është shqiptari i arrestuar

Detaje të reja mësohen nga operacioni kundër trafikut të drogës në Milano. Burime bëjnë me dije se Rosman Sulo është shqiptari i arrestuar ditën e sotme në Fier.

Mësohet se Sulo në bazë të përgjimeve të bëra nga autoritetet italiane kishte rolin e bashkëpunëtorit, për sigurimin e transportimit të lëndës narkotike drejt Italisë.

Nga ky operacion u goditën dy organizata të ndryshme kriminale të cilët importonin sasi të mëdha kokaine, hashash dhe marijuanë në Lombardi për t’i shpërndarë me tej në rajone të ndryshme të Italisë.

Operacioni kundër trafikut ndërkombëtar të drogës në Itali, ja kush është shqiptari i arrestuar
Klodian Bereti

---- ----
----
----- ----
-----