Ballina Lajme nacionale Oliver Varhej: BE-ja nuk ka datë për liberalizimin e vizave

Oliver Varhej: BE-ja nuk ka datë për liberalizimin e vizave

8
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Hoti: Shpresoj që BE-ja të vendos për liberalizim.-Varhelyi: BE-ja do të jap 29 miliardë euro për Ballkanin Perëndimor

Komisionari për Fqinjësi dhe Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhej, gjatë vizitës në Prishtinë tha se Kosova ka plotësuar kushtet për  liberalizimi të vizave por ende nuk ka një datë se kur mund të ndodh,  për shkak të skepticizmit të pesë vendeve anëtare që nuk e kanë njohur Kosovën.
Kryeministri Hoti i bëri thirrje BE-së që ta mbështes liberalizimin e vizave për Kosovën duke theksuar se janë plotësuar të gjitha kushtet dhe se nuk ka asnjë arsye për bllokim të këtij procesi. ( Teksti- Burim ZARIQI, kamera-Saahit TROSHUPA)/21Media

The post Oliver Varhej: BE-ja nuk ka datë për liberalizimin e vizave appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----