Ballina Lajme nacionale O’Connell ua uron besimtarëve myslimanë festën e Bajramit

O’Connell ua uron besimtarëve myslimanë festën e Bajramit

10
SHPËRNDAJE

Nesër myslimanët festojnë festën e Kurban Bajramit.

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka uruar besimtarët mysliman për festën e Kurban Bajramit.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, O’Connell ka shkruar se kjo festë le t’u sjellë shëndet, paqe dhe prosperitet juve dhe familjeve tuaja.

“Do të doja t’u uroj të gjithë Muslimanëve në Kosovë dhe më gjërë, gëzuar Kurban Bajramin (Eid al-Adha). Kjo festë le t’u sjellë shëndet, paqe dhe prosperitet juve dhe familjeve tuaja”, ka shkruar O’Connell

-----