Ballina Lajme Bota/Rajoni OBSH: Vaksina e “AstraZeneka” ka potencial të madh për parandalimin e infeksioneve

OBSH: Vaksina e “AstraZeneka” ka potencial të madh për parandalimin e infeksioneve

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Gjenevë, 19 mars – Të dhënat për vaksinën “AstraZeneka” nuk tregojnë rritje të përgjithshme të rasteve të mpiksjes, por efekti i saj do të vazhdojë të ndiqet, kumtoi Organizata botërore e shëndetësisë.

“Vaksina kundër Kovid-19 e “AstraZeneka” vazhdon të ketë profil pozitiv të rrezikut, me potencial të madh për parandalimin e infeksioneve dhe zvogëlimin e rasteve të vdekjes në të gjithë botën”, thuhet në kumtesën e Komitetit këshillëdhënës botëror për sigurinë e vaksinave.

The post OBSH: Vaksina e “AstraZeneka” ka potencial të madh për parandalimin e infeksioneve appeared first on KOHA.

---- ----
----
-----
-----