Ballina Lajme nacionale Numërohen mbi 70 për qind të votave: VV 48.13%, PDK 17.65%, LDK...

Numërohen mbi 70 për qind të votave: VV 48.13%, PDK 17.65%, LDK 13.44%

58
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Lajmi i Fundit
Numërohen mbi 70 për qind të votave: VV 48.13%, PDK 17.65%, LDK 13.44%

Ora 23.15 – Partia e Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje prin me 48.13 për qind ose 265.701 vota nga numërimi i 70.68 për qind të votave nga gjithsej 2.382 qendra të votimit.

—–
Vetevendosja duket se po shkon drejt fitores se zgjedhjeve ne Kosove. Deri më tani KQZ në Kosovë ka numëruar mbi 450 mijë vota tashmë dhe kryeson bindshëm Albin Kurti.

Vetëvendosje është e para me 48.28% të votave, ndërkohë që ndiqet në vend të dytë nga PDK me 18.07% të votave dhe e treta vjen LDK me 13.60% të votave

Rezultatet e para

KQZ tashmë ka filluar publikimin live të rezultateve nga zgjedhjet e sotme parlamentare.

Lëvizja Vetëvendosje është e para me përqind 44.72, kurse e dyta është PDK me 18.68 përqind tani kur janë procesuar rreth 14 përqind e votave.

Ndërsa LDK është e treta me 13.80 përqind, ndërsa AAK është e katërta me 9.78 përqind, teksa Nisma mbetet jashtë pragut me 2.77 përqind.

Për t’i parë rezultatet LIVE, klikoni këtu.

Numërohen mbi 70 për qind të votave: VV 48.13%, PDK 17.65%, LDK 13.44%
LajmiFundit.al

---- ----
----
-----
-----