Ballina Lajme nacionale Numërohen afër 10 mijë vota, ky është rezultati momental

Numërohen afër 10 mijë vota, ky është rezultati momental

24
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Tanimë janë numëruar mbi 9 mijë e 500 vota të ardhura nga jashtë Kosovës.

Lëvizja Vetëvendosje prin bindshëm me 4905 vota, e ndjekur nga LDK’ja që ka marrë 1680 dhe PDK’ja me 1612 vota.

Koalicioni Nisma-AKR-PD ka 604 vota, ndërsa koalicioni AAK-PSD ka 477 vota.

Ndryshe janë 13941 vota gjithsej të vlefshme nga diaspora. Kështu pra nuk pritet të ndodhë një përmbysje në rezultatin përfundimtar marrë parasysh votat deri më tani.

---- ----
----
----- ----
-----