Ballina Lajme nacionale Nuk respektuan masat ndaj Covid-19 gjobiten 566 persona

Nuk respektuan masat ndaj Covid-19 gjobiten 566 persona

24
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Gjatë 24 orëve të fundit në rrugët e Kosovës ka ndodhur vetëm një aksident trafiku me fatalitet. Ndërsa sipas policisë kanë ndodhur 25 aksidente trafiku me të lënduar dhe 25 aksidente me dëme materiale.

Policia gjatë 24-orëve  ka shqiptuar 720 tiketa trafiku. Ndërsa 566 gjoba ka shqiptuar për shkak të mos respektimit të masave ndaj COVID-19.

Janë arrestuar 20 persona, derisa 8 janë dërguar në mbajtje, një në ndalim policor dhe një në vuajte të dënimit./21Media 

The post Nuk respektuan masat ndaj Covid-19 gjobiten 566 persona appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----