Ballina Lajme Bota/Rajoni Nuk ndalen vdekjet nga koronavirusi në Gjermani/ Ja sa viktima u shënuan...

Nuk ndalen vdekjet nga koronavirusi në Gjermani/ Ja sa viktima u shënuan në 24 orët e fundit

48
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Lajmi i Fundit
Nuk ndalen vdekjet nga koronavirusi në Gjermani/ Ja sa viktima u shënuan në 24 orët e fundit

Vijojnë të rriten rastet e reja me koronavirus në Gjermani. Ky shtet ka raportuar më shumë se 2 milionë raste me koronavirus, duke u bërë vendi i 10-të në botë që arrin këtë shifër, sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins.

Gjermania regjistroi 22,368 infeksione të reja ditore dhe 1113 vikima.

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Gjermani është “shumë shqetësues”, tha të enjten kreu i Institutit Lothar Wieler.

 

 

Nuk ndalen vdekjet nga koronavirusi në Gjermani/ Ja sa viktima u shënuan në 24 orët e fundit
Silva Hyseni

---- ----
----
----- ----
-----