Ballina Lajme Bota/Rajoni “Nuk mund të duroja….”/ Truproja e presidentit Erdogan vret veten, letra që...

“Nuk mund të duroja….”/ Truproja e presidentit Erdogan vret veten, letra që la

159
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Truproja e presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan ka kryer vetëvrasje ditën e sotme.

Mehmet Ali Bulut, punonte në Departamentin e Mbrojtjes Presidenciale.

Kur oficeri i policisë Mehmet Ali Bulut nuk shkoi në punë gjatë ditës së sotme dhe telefoni i tij ishte i fikur, tre kolegët shkuan në shtëpinë e tij, ku e gjetën trupin e pajetë të tij.

Ai kishte lënë një letër teksa shkruante se kishte marrë “Fyerje, kërcënime, poshtërim dhe vënie në një pozicion të gënjeshtarit”. Çdo njeri ka krenarinë e tij dhe unë nuk mund t’i duroja këto fjalë”, shkroi Bulut në një shënim, raporton Cumhurriyet.

Ai gjithashtu theksoi se nuk dëshironte që eprorët e tij të merrnin pjesë në varrim, përveç një shefi të policisë.

Ndryshe, policia tashmë ka nis hetimet rreth rastit që ka bërë bujë të madhe në shtetin turk./Gazeta-shqip

The post “Nuk mund të duroja….”/ Truproja e presidentit Erdogan vret veten, letra që la appeared first on KOHA.

---- ----
-----