Ballina Lajme nacionale Nuk kaloi projektligji për heqjen e homologimit

Nuk kaloi projektligji për heqjen e homologimit

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Projektligji për automjete që parasheh heqjen e homologimit për automjete nuk ka kaluar në Kuvend për mungesë vendimmarrje.

Vetëm Grupi Parlamentar i VV-së kanë mbështetur këtë projektligj. Derisa 30 deputet ishin pro, 10 kundër dhe 1 abstenim.

Për këtë pikë pati mjaft debat nga deputetët e grupeve parlamentare.

Pas këtij votimi, deputetët e Kuvendit kanë shkuar në pauzë deri në orën 14:

The post Nuk kaloi projektligji për heqjen e homologimit appeared first on RTV21.

---- ---- ----
-----