Ballina Sport Nuk iki te Juvja se më ulën rrogën? Adrien Rabiot ka një...

Nuk iki te Juvja se më ulën rrogën? Adrien Rabiot ka një reagim tepër origjinal

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Mesfushori i Juventusit Adrien Rabiot nuk e priti mirë lajmin se ai refuzon të kthehet në Itali për shkak të uljes së pagës si rrjedhojë e krizës financiare të shkaktuar nga COVID-19

----

Nëpërmjet rrjetit social “Instagram”, futbollisti francez ka ironizuar lajmin e “La Stampa-s”.

“Kur kupton se ishte dita e fundit e …grevës”, shkroi ai, ndërsa këtë koment e shoqëroi dhe me një postim ironizues duke i krahasuar mediat me një ilaç që nuk duhet konsumuar.

“Gazeta-Televizioni, mos e përtypni”, shkruan Rabiot.

Juventusi i ka hequr Rabiot-it një pjesë nga paga vjetore në mënyrë që të mbulojë kostot e krijuara nga dëmi financiar prej ndërprerjes së kampionatit nga pandemia e koronavirusit.

Ndërsa sot, lojtari u pa në Torino, gati për të nisur përgatitjet me bardhezinjtë.

----- ----