Ballina Lajme nacionale Nuk i dëgjoi urdhrat e policisë për ta mbyllur lokalin, prangoset një...

Nuk i dëgjoi urdhrat e policisë për ta mbyllur lokalin, prangoset një person në Mitrovicë

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Është prangosur një person mbrëmë në Mitrovicë.

Në orët e mesnatës së datës 20 qershor 2019, Policia në Mitrovicë ka prangosur një person të dyshuar për ‘pengim të zyrtarëve policorë në kryerje të detyrës zyrtare’.

Prangosja e të dyshuarit është bërë në kohën kur zyrtarët policorë kishin urdhëruar pronarin e një lokali që të ndalë muzikën dhe të mbyllë lokalin, me ç’ rast i dyshuari përveç mospërfilljes së urdhrave të ligjshëm kishte penguar zyrtarët policorë në kryerje të detyrave zyrtare .

Pas procedurave intervistuese, me urdhër të prokurorit të rastit të dyshuarit A. J., 49 vjeçar, i është shqiptuar masa e ndalimit policor.

Ndaj tij është iniciuar rasti për ‘pengim të personit zyrtar në kryerje të detyrës zyrtare’.

---- ---- ----
-----