Ballina Showbiz Nuk do t’iu besoni syve, kështu dukej ‘Sumru’ kur ishte e re!

Nuk do t’iu besoni syve, kështu dukej ‘Sumru’ kur ishte e re!

63
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

U bë shumw e njohur të serialit ‘Mos ma lësho dorën’.

Sumru është njëra prej protagonisteve të serialit “Mos ma lësho dorën”.

Në këtë telenovelë ajo përforcon edhe më shumë sterotipet për njerkat, ngase ajo sillet shumë keq me fëmijet e burrit të saj. Në këtë rol luan aktorja e njohur turke Dolunay Soysert.

Aktorja u lind më 25 mars 1973 në Adana të Turqisë, shkruan rtv21.

46 vjeçarja është e diplomuar në fakultetin e arteve në Stamboll. Ajo ka luajtur në disa role nëpër seriale dhe filma.

Sa i përket jetës së saj private, aktorja ka qenë e martuar me Sinan Tuzu në për 10 vjet nga 2006 në 2016.

Soysert aktualisht është beqare, të paktën nuk raportohet për ndonjë lidhje të saj.

Në internet qarkullojnë fotografi të saj kur ishte e re, ndonëse duket tani më ndryshe ajo ka ruajtur tiparin më të ëmbël, buzëqeshjen.

---- ---- ----
-----