Ballina Lajme nacionale Njoftim i rëndësishëm: Këto komuna të Kosovës do të mbesin në terr...

Njoftim i rëndësishëm: Këto komuna të Kosovës do të mbesin në terr për 7 ditë

35
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Tri komunat e Kosovës që do të mbesin në terr për 7 ditë.

KEDS ka njoftuar se në bazë të kërkesës së KOSTT dhe për shkak të punimeve të kësaj kompanie në rrjetin e tensionit të lartë, distrikti i Ferizajt, ku hyjnë Ferizaj me rrethinë, Kaçaniku dhe Shtimja do të kenë reduktime nga data 10 qershor deri më 17 qershor të cilat do të varen edhe nga kërkesa për energji elektrike.

----

Reduktimet në orët e apostrofuara më poshtë në njoftimin e KOSTT-it mund të jenë edhe gjatë orëve tjera nëse kërkesa për energji elektrike është më e lartë, por mund të jetë edhe më e zbutur.

“Këto njoftime do të bëhen në vazhdimësi në ëeb sajtin e KEDS-it, ëëë.keds-energy.com. Ndalesat parashihet të jenë dyorëshe”, thuhet në njoftim.

----- ----