Ballina Lajme nacionale Njihuni mjekët zviceranë që kanë kryer ekspertizën për Astrit Deharin

Njihuni mjekët zviceranë që kanë kryer ekspertizën për Astrit Deharin

26
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Këta janë mjekët zviceranë që kanë kryer ekspertizën për Astrit Deharin.

Dje në hyrje të Prokurorisë Themelore në Prizren, Avni Dehari, pasi kishte marrë të përkthyer ekspertizën zvicerane për rastin e vdekjes së djalit të tij, kishte thënë se konkluzionet e atij raporti thonë që “Astrit Dehari është vrarë”, shkruan Gazeta Express.

Avni Dehari kishte falënderuar Institutin zviceran dhe mjekët që e kishin kryer ekspertizën e rastit të vdekjes së djalit të tij në qendrën e paraburgimit në Prizren.

Por kush janë mjekët të cilët e kanë kryer ekspertizën e një prej vdekjeve më të mistershme në Kosovën e pasluftës.

Në fund të raportit shkruhen 4 emrat e mjekëve të cilët e kanë kryer këtë ekspertizë, në të cilën sipas përkthimit i cili është pranuar dhe prezantuar nga Prokuroria Themelore në Prizren, thuhet që mundësitë që Astrit Dehari të ketë kryer vetëvrasjes janë shumë të vogla dhe se duhet të niset një hetim i ri, duke lënë kështu të hapura dyshimet se ai mund të jetë vrarë, pasi që thuhet të merret parasysh edhe përfshirja e një pale të tretë.

Por kush janë katër mjekët që kanë kryer raportin:

---- ----
----
----- ----
-----