Ballina LifeBizare Njihuni me thesaret miliona euro që u gjetën në plehra (Fotot)

Njihuni me thesaret miliona euro që u gjetën në plehra (Fotot)

97
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Shufra floriri-Në maj të këtij viti, një pastrues pa emër në Aeroportin Ndërkombëtar Incheon të Koresë së Jugut gjeti shtatë shufra ari me vlerë 330,000 dollarë në një kosh. Pastruesi i aeroportit i gjeti shufrat e mbështjella me gazetë dhe i dorëzoi në polici. Pronari është identifikuar, por refuzon të pretendojë arin, duke nënkuptuar se shufrat mund të jenë marrë në mënyrë të paligjshme dhe i hodhi për të shmangur policët ose doganat. Sipas ligjit “Mbajtësit e Gjetjeve” të Koresë së Jugut, pastruesit i jepet pronësia e shufrave të arit nëse pronari nuk i pretendon ato brenda gjashtë muajve.

Disa njerëz janë bërë me para për shkak të atyre që kanë gjetur në plehra. Kanë qenë bizhuteri të shtrenjta, por nuk kanë munguar edhe pikaturat e famshme, ku njerëzit i kanë hedhur nga padituria apo aksidentalisht.

Këtu janë disa nga gjërat më mbresëlënëse që janë gjetur në plehra.

---- ----
----
----- ----
-----