Ballina LifeBizare Njihuni me fshatin përrallor, aty ku makinat nuk ekzistojnë (Fotot)

Njihuni me fshatin përrallor, aty ku makinat nuk ekzistojnë (Fotot)

40
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Duket si një përrallë e vërtetë! Gietorn është fshati, që do të donte ta vizitonte të paktën një herë në jetë çdo njeri.

Kjo për faktin se në këtë fshat nuk lejohen makinat dhe brenda tij duhet të përdorësh vetëm mjete lundruese. Fshati ndodhet në provincën holandeze të Overijselit, ndërsa ka shtëpi, hotele, muze dhe restorante.

Fshati i ndërtuar me bukuri përrallore ka marrë jo më kot nofkën “Venecia Holandeze”.

Përveçse në verë, kur gjelbërimi e bën çdo gjë më të bukur, fshati tërheq turistë edhe në dimër, pasi kanalet ngrijnë nga i ftohti dhe bëhen vende ideale për patinazh.

---- ----
----
----- ----
-----