Ballina LifeBizare Njihuni me 14 skulpturat më befasuese në botë (Fotot)

Njihuni me 14 skulpturat më befasuese në botë (Fotot)

20
SHPËRNDAJE

Skulptura moderne është më shumë sesa arti i mishërimit të objekteve në gur, metal, ose materiale të tjera.

Është një gjuhë metaforike që i ndihmon artistët të flasin me audiencën për gjithçka, nga ndjenjat dhe marrëdhëniet, deri te filozofia dhe ndryshimi i klimës.

Shihni këto foto…

-----