Ballina LifeBizare Njihuni me 10 vendet më të vizituara në botë gjatë 2019 (Fotot)

Njihuni me 10 vendet më të vizituara në botë gjatë 2019 (Fotot)

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kur jemi në ditët e fundit të vitit 2019, “TripAdvisor”, një nja “website”-t më të famshëm të udhëtimit, ka publikuar një listë me 10 vendet turistike më të vizituara gjatë këtij viti.

Turistë nga e gjithë bota duket se janë të çmendur për të vizituar Koloseun e Romës, i cili konfirmohet për të dytin vit radhazi në krye të kësaj liste.

----

Italia dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të vetmet vende me nga 3 destinacione në këtë listë. Në vend të dytë rendit muzeu i Luvrit, ndërsa në vendin e tretë renditet Vatikani.

----- ----